Adana Haberleri, Adana Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yüreğir Ziraat Odası’ndan çiftçilere “ÇKS” uyarısı

Doğan, yaptığı açıklamada, çiftçinin her türlü tarımsal faaliyetini kayıt altına alan ÇKS’nin, devlet destekleme ödemelerinin denetlenmesi, izlenmesi ve raporlanıp sorgulanması açısından önemli bir veri tabanı oluşturduğunu belirtti.

Tarımsal desteklemelerden faydalanmanın ön şartı olan ÇKS’ye başvuruların sona ermesine artık sayılı günler kaldığını ifade ederek, kayıt yaptırmayan çiftçileri uyaran Doğan, “üreticilerimizin kayıt ve güncellemelerini yapabilmeleri için, istenilen belgelerle birlikte 30 Haziran 2017 tarihine kadar bağlı bulundukları ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlükleri ile ziraat odalarına başvuruda bulunmaları gerekiyor” dedi.

Bu konuda çiftçileri sürekli kısa mesajlar göndererek de uyardıklarının altını çizen Doğan, çiftçilerin, mağduriyet yaşamamak ve desteklemelerden yararlanabilmek için kayıtlarını mutlaka yaptırmaları gerektiğini kaydetti.

Bir önceki yazımız olan Ham petrol boru hattında hırsızlık yapılırken yangın çıktı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri