Adana Haberleri, Adana Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Vahşi cinayetin ikinci zanlısı da tutuklandı

Seyhan ilçesinde oto kiralama işi yapan Cem Atalmış (38), müşterisi Deniz Tekin ile inşaat halindeki bir apartman dairesini satın almak için anlaştı. Cem Atalmış, Deniz Tekin’e önce ev için 100 bin lira, daha sonra da farklı dönemlerde 60 bin lira verdi. İnşaat tamamlanmayıp, parasını da geri alamayan Cem Atalmış, 21 Mart günü eşi Esma Atalmış’a Ev işini konuşmaya gidiyorum diyerek evden çıktı. Bir daha da geri dönmeyince Esma Atalmış, eşinin hayatından endişe ederek ’kayıp’ başvurusunda bulundu. Cem Atalmış’ı bulmaya çalışan polis, otomobilini Hadırlı Mahallesi mezarlığında buldu.

Atalmış’ın öldürüldüğünü belirleyen polis, katil zanlılarından Mehmet Tekin’i İstanbul’un Silivri ilçesinde yakaladı. Cinayeti amcasının oğlu Deniz Tekin’in işlediğini ileri süren Mehmet Tekin, cesedi 30 Mart günü gömdükleri yeri gösterdi. Mehmet Tekin ise çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

Olayın ikinci zanlısı Deniz Tekin’in ise Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde saklandığı tespit edildi. Diyarbakır’a giden Cinayet Bürosu ekipleri, zanlıyı pazarda kuzeninin düğününde giyeceği takım elbiseyi almak için alışveriş yaparken yakaladı. Deniz Tekin, Adana’ya getirilerek burada sorgulandı. Zanlının sorgusunda, bütün planı kuzeni Mehmet Tekin’in yaptığını, kendisinin masum olduğunu söylediği öğrenildi. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bir önceki yazımız olan Polis pazar cinayetinin zanlısını kıskıvrak yakaladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir