Adana Haberleri, Adana Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Türk Kızılay’ı gönüllü kan bağışçılarına plaket verdi

Yemek sonrası bağışçılara plaket verildi.

Bir otelde düzenlenen programda, Adana Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, Adana Büyükşehir Belediyesi Vekili Ramazan Akyürek ve çok sayıda kan bağışçısı katıldı. İftar programı Kur-an’ı Kerim tilavetinin ardından, ezanın okunmasıyla oruçlar açıldı.

Türk Kızılay’ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, bugün çok anlamlı bir gün, üç güzelliği birlikte kutladıklarını belirtti. Saygılı, Milletimizin iyilik eri patronluk eğitimi almış Türk Kızılayı 149 yaşında, yine rahmet ayında bereket ayındayız. Yine başka bir güzellik olan siz değerli bağışçılarımız, iyiliği bulaştırma adına güzelliği bulaştırma adına anlamı şekilde kan bağışı yaptınız. Sizlere sembolik olarak madalya verelim dedik ifadeleri kullandı

Daha sonra Saygılı şunları aktardı, Kan dökülen dünyada insanların birbirlerini boğazladığı bir dünyada sizler çok önemli bir şey yapıyorsunuz, sizleri alkışlıyorum. Bizim doğduğumuz coğrafyada birlik beraberlik ve kardeşlik vardır. Bu coğrafyada her bir ferdimiz bir başkasının emanetidir. Her bir kardeşimiz bir kardeşimizin, kardeşidir. Kızılay renk körüdür, ayrımsız hesapsız yapar bütün faaliyetlerini. İyi ki varsınız, iyi ki gönüllüsünüz dedi.

Konuşma sonrasında gönüllü kan bağışında bulunan vatandaşlara plaketleri verildi.

Bir önceki yazımız olan Ekmek parası uğruna sabahtan akşama sırtta çuval terliyorlar başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri