Adana Haberleri, Adana Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Trump'a derin mesaj: DAEŞ'i bırak!

Türkiye ve Erdoğan düşmanlığıyla bilinen New York Times gazetesi yazarı Thomas Friedman, Donald Trump’a yaptığı çağrıda DAEŞ’e karşı mücadeleyi bırakmasını ve örgütü bölge ülkelerinin başına bela etmesini önerdi.

RUSYA, İRAN VE ESED KILIF, AMAÇ DAEŞ’İ KORUMAK

Friedman, bela edilecek ülkeler arasında Rusya, İran ve Esed’i zikretse de, bunun sadece mesajını meşru temellere dayandırmak amaçlı olduğu düşünülüyor. Yazıdaki ana tema, DAEŞ’in yok edilmemesi, ABD çıkarları için kullanılmaya devam edilmesi olarak göze çarpıyor.

ABD’li derin gazetecinin konuyla ilgili sözleri şu şekilde:

Suriye’de Trump, DAEŞ’e Esad, İran, Hizbullah ve Rusya için baş ağrısı haline gelmesine izin vermeli. Biz aynı şekilde Afganistan’daki mücahitlere Rus kanını akıtmaya izin vermiştik.

Suriye’de PYD/YPG terör örgütünün alenen kullanıldığı da göz önünde bulundurulunca, Friedman’ın bu çıkışının, ABD’nin derin politikasının işleyiş şeklini yansıttığı görülüyor.

DAEŞ’İN GERÇEK AMACI

DAEŞ’in, bir sünni-şii çatışması çıkarmak, bunun sosyolojik temellerini oluşturmak ve Ortadoğu’yu daha da istikrarsızlaştırmak amacıyla kullanıldığı biliniyor.

TÜRKİYE OYUNA ÇOMAK SOKUNCA…

Öte yandan, Türkiye bölgede daha aktif bir rol üstlenme yolunu seçip, büyük oyunu bozma eğilimine girince, DAEŞ tarafından Türkiye’ye saldırılar başlatılmıştı.

Kaynak: -Sputnik

Bir önceki yazımız olan Bakan Soylu: FETÖ'yle ilgili bir ihbar aldık başlıklı makalemizde aihm, avukat ve Fetö hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri