Adana Haberleri, Adana Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kan vermek için sıraya girdiler

Kozan Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından “Duyarlı Gençlik Mutlu Kozan” projesi kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay işbirliğinde öğrenci ve velilerden Kızılay’a kan bağışı toplandı.

Kozan Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ruhşi Gül ile projede görev alan öğrenci ve öğretmenler gün boyunca 18 yaş üstü öğrenci ve velilerden kan bağışı topladılar. Çok sayıda velinin de destek verdiği ve bir gün sürecek olan kan bağışında 600 üniteye yakın kan bağışı hedeflendiği kaydedildi.

Okul müdürü Ruhşi Gül, Kan ver can ver sloganıyla kan bağışında bulunduklarını belirterek, Bu kampanyanın düzenlenmesine neden Kızılay ile görüştüğümüzde kan stoklarımızda büyük bir azalma olduğunu, acil seviyenin altına düştüğünü duyduk ve bizde Kızılay’a destek olmak, gençlerimizi bilinçlendirmek istedik. Adana’da beklide Türkiye’de en yüksek sayıda kan bağışına ulaşmayı hedefliyoruz. Bu konuda geçtiğimiz hafta boyunca çalıştık. İyi bir noktada olduğumuzu düşünüyoruz. Hedefimiz 600-700 ünite kan bağışı. Adana’da gün için bugüne kadar bir okulun düzenlediği toplayabildiği kan bağışı miktarının yalnızca 200 ünite olduğunu düşündük. Şuanda bize dönüş yapan ve size kan bağışında bulunacağım diyen binin üzerinde velimiz ve arkadaşlarımız var. İnşallah güzel bir olaya vesile olmuş olacağız” dedi.

Bir önceki yazımız olan Terör örgütü PKK lehine faaliyet yürüten şahıs tutuklandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir