Adana Haberleri, Adana Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çelikcan: “Eğitimlerimiz ile aileler çocuklarını hayata daha iyi hazırlıyor”

Yüreğir Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Kültürevi’ndeki eğitimlerini tamamlayan 32 kişiye katılım belgesini Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın eşi Şeyma Akdağ, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar’ın eşi Sare Ünüvar, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve eşi Mehtap Çelikcan ile birlikte verdi.

Başkan Çelikcan, etkinlikte yaptığı konuşmada, Yüreğir Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Kültürevi’nde anne-babalara yönelik olarak düzenlenen eğitim seminerlerinin devam ettiğini belirtti..

Çelikcan, Etkili Anne Baba Eğitimi ile ailelerin çocuklarıyla daha iyi iletişim kuracağını, ailelerin çocuklarını hayata daha iyi hazırlayacağını belirterek, Bir çocuk ilk eğitimini ailesinden alır. Eğitimli bir aile, huzurlu, bir yuva, huzurlu bir yuva sağlıklı, huzurlu bir toplum demektir. Bu nedenle kültür evlerimizde özellikle kadınlarımızın bilinçlenmesi için çalışıyoruz dedi.

Adana’da ilk engelli koordinasyon merkezini kurarak engelli vatandaşların evlerinden dışarı çıkmalarını sağladıklarını söyleyen Çelikcan, Özel tasarlanmış araçlarla engelli vatandaşlarımız evlerinden alınıp Yüreğir Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezimize gelmeleri sağlanıyor. Burada etkinliklere katılıp özel tasarlanmış araçlarımızla tekrar evlerine bırakılıyor. Burada düzenlediğimiz kurslarla engelli vatandaşlarımızın boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlıyoruz. Vatandaşlarımız da bu durumdan çok memnunlar. Bir şeyler yapabildiklerini görüyorlar, birbirleriyle sohbet ediyorlar. Böylece hem sosyalleşiyor, hem de ruhsal açıdan rahatlıyorlar şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Sözlü: “Kolektif bir ruhla hareket ediyoruz” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir