Adana Haberleri, Adana Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

AK Parti'den Meral Akşener'e: Bu işler öyle olmaz

AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu  Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, muhabirine gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu,  soruları yanıtladı. 

Akşener’in kuracağı ve Merkez Demokrat Parti adını taşıyacağı  söylenen yeni siyasi oluşuma ilişkin soru üzerine Yazıcı, yelpazeye bakıldığında  Türkiye’de sağdan sola, doğudan batıya, her alanda ve renkte 80 dolayında parti  olduğunu hatırlattı.

 Her partinin kendini önceliğine göre tanımlayabileceğini söyleyen  Yazıcı, Kimisi sosyal demokrattır, kimisi liberaldir, kimisi ırkçıdır, kimisi  Marksisttir, kimisi dincidir. Peki biz neredeyiz yani AK Parti bu yelpazede  nerede? Biz milletin olduğu yerde duran bir partiyiz. Millet nerede? Merkezde,  biz oradayız. Hedef kitlemiz 80 milyon. Kuşatıcı bir siyaset tarzımız var.  Siyaset tarzı itibarıyla hem kendimizi tanımlarken, Türkiye’yi kuşatmışız, hem de  faaliyet yaparken Türkiye’ye topyekun bakıyoruz. diye konuştu.

  NEREDE UÇACAK NEREYE İNECEK BELLİ DEĞİL

 Her şey Türkiye için sloganının, AK Parti’nin bakışının özünü ifade  ettiğini, ülkenin birliği ve bütünlüğünü içerdiğini belirten Yazıcı, şöyle devam  etti:  İnsan merkezliyiz, muhafazakar demokrat teşkilatlarımızla yerli ve  milli bir partiyiz. Biz, hiçbir boşluk bırakmamışız. Sözünü ettiğiniz kişi  (Akşener) ve arkadaşları nasıl konuşlanacak, kalkabilecek mi? Nerede uçacak,  nereye inecek bilmiyorum. Gelsin girsin de o zaman konuşuruz. Ben o alanda bir  boşluk görmüyorum. Siz kendinize ne derseniz deyin, ‘merkez’ falan demekle bu  işler olmaz. Bu işi millet takdir eder. Söylediklerim yalnızca söylem değil seçim  sonuçlarını yansıtıyor. Türkiye’nin her ilinden oy alabilen, her ilinde güçlü  teşkilatları olan bir partiyiz. İcraatlarımızla da her yere ulaşıyoruz.

 AK Parti’nin, konuları ele alırken hiçbir zaman kompleks içinde  olmadığını, milletin gündemini taşıdığını vurgulayan Yazıcı, Yanlış yapmışsak  onu düzelttik. Olabilir biz de beşeriz, yanlış yapabiliriz, ‘Biz yaptık ama devam  edin.’ yok, yanlış yanlıştır. Böyle bir yürüyüşümüz var. Siyaset tarzımız,  siyasette konuşlandığımız alan ve yer itibarıyla bir boşluk olduğu kanısında  değilim. Şayet dediğiniz kişi de (Akşener) kanatlanır kalkarsa nereye  konacaklarını hep birlikte göreceğiz. O zaman konuşuruz. ifadelerini kullandı.

TARZIMIZ İTİBARİYLE BİZE DEVRİMCİ DENEBİLİR

 Akşener’in liderliğinde kurulacak partinin 2019’daki seçimlerde  oyları böleceği, AK Parti’nin en az bir seçimi kaybedeceğine ilişkin iddiaların  hatırlatılması üzerine Yazıcı, Bu iddiaların gerçekle bağdaşır tarafını  görmüyorum. ‘Ben şimdi geleceğim, topladım, parti kuracağım…’ Görelim bakalım  gelecek mi, gelebilecek mi? Bulunduğu yerden kanatlanabilecek mi? Kalkacak mı?  Kalkarsa ne kadar uçacak, nereye duracak, nereye konuşlanacak? Onları bir  görelim. diye konuştu. 

AK Parti’nin, politikalarını güncelleyen, teşkilatlarını dinamik hale  getiren hamleci bir parti olduğunun altını çizen Yazıcı, Biz ilerici bir  partiyiz, muhafazakarız, demokratız, hamleciyiz. Tarzımız itibarıyla bize  devrimci de denilebilir. Bütün bu değerleri önemseyen bir duruşumuz var.  Duruşumuz itibarıyla kuşatıcıyız. dedi.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri