Adana Haberleri, Adana Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Adanalı sporcular 106 madalya kazandı

Ataşbak, sporcuların çeşitli illerde düzenlenen müsabakalara katılarak Adana’yı en güzel şekilde temsil ettiği belirterek, Sporcularımız, çok önemli başarılara imza atmışlardır. Gittikleri her müsabakadan kupa ve madalyalarla dönerek bizleri gururlandıran sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyorumdiye konuştu.

Ulusal ve uluslararası müsabakalarda tekvando dalında 17 altın, 15 gümüş, 39 bronz, muay thai dalında 5 altın, 9 gümüş, 6 bronz, karate dalında 3 altın, 4 gümüş, 1 bronz, satranç dalında 1 altın, 1 gümüş jimnastikte ise 5 gümüş madalya aldılar.

5 spor dalında toplamda 106 madalya ile kente dönmelerinden dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Ataşbak, şunları kaydetti:

İl olarak bazı branşlarda Uluslararası müsabakalarda yirmi beş yıldır madalya alınamıyordu şimdi ise disiplinli ve düzenli çalışmanın meyvesi alınmaya başlandı. Antrenörlerimizin sporcularını sistemli bir şekilde çalıştırması sonucunda istediklerini alacaklarına inanıyorum. Gelecek hedefte diğer tüm branşlarda da bu şekilde madalyalar geleceğine inancım tam. Milli takımlarda ne kadar Adanalı sporcu görebilirsek o kadar mutlu olacağız. Başarılı sporcularımızın özellikle ailelerine teşekkür ederim.

Bir önceki yazımız olan CHP’li Böke ve Ağbaba Adana’da başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir